Ігор Миколайович Байдак

(27 квітня 1965, Хмельницький) — український журналіст, краєзнавець, поет, фотограф, колекціонер. Член Національної спілки журналістів України та Хмельницької міської літературної спілки «Поділля». Автор п’яти поетичних збірок, путівника «Стежками рідного краю» (2008), співавтор інформаційного довідника «Сатанів — місто-легенда, місто-курорт» (2007). Лауреат Хмельницької міської премії в галузі історії, культури та мистецтва імені Богдана Хмельницького (2009)

Біографія

Народився в сім’ї вчителів. Закінчив школу № 64 в місті Кечкемет в Угорщині (навчався в 1972—1982 роках). До армії працював у Хмельницькому на заводі «Темп». У 1983—1990 роках служив у Збройних Силах СРСР — на Тихоокеанському флоті в бригаді розвідки. Від 1990 року знову мешкає в Хмельницькому. У 1900—2003 роках працював у системі Управління Міністерства внутрішніх справ у Хмельницькій області, зокрема був старшим інспектором центру громадських зв’язків. Його інформаційні повідомлення про кримінальну ситуацію в області друкувати найпопулярніші українські газети — «Україна Молода», «День», «Сегодня», «Факты и комментарии».

Заочно закінчив історичний факультет Вінницького педагогічного інституту (навчався в 1992—1997 роках). Працював журналістом: у редакціях газет «Всім», «Моя газета», головним редактором газети «Подільська хроніка»

2006 року був одним із 25 кандидатів на посаду міського голови Хмельницького як само висуванець. Нині працює у туристичній фірмі. Як екскурсовод розробив низку авторських турів по Хмельницькій області: по обласному центру, Кам’янець-Подільський — Сатанів; Меджибіж — Летичів — Головчинці, «Чудеса над Дністром», Маліївці, Кам’янець-Подільський — Хотин, Хмельницький — Отроків тощо.

Творчість

Ігор Байдак почав друкуватися в місцевій пресі в першій половині 1990-х років. Нині він член Хмельницької міської літературної спілки «Поділля». Видав поетичні збірки «Траєкторія» (1996), « А-у-у-у-у!» (2000), «Пейзаж душі» (2002) та ін. Основна тематика його творчості: Україна та утвердження національної свідомості, інтимна лірика, гумор і сатира.

У поезії Ігор Байдак відображає бачення сьогоденння очима молодої людини, громадянина вільної України, патріота. Так, у вірші «Повернення» поет запитує:

У ріках наші плинуть коропи,

В лісах свої радіють соловейки.

Чому ж і досі серед нас раби

Співають під чужинські батарейки?

Ліричний герой поета буває доволі різним. То він ніжнозакоханий, збентежений щирими почуттями. А в інших віршах він гнівно викриває, таврує недоліки суспільного ладу. Але найчастіше ліричний герой іронізує над життєвими негараздами .

Ігор Байдак — автор, режисер і виконавець моноспектаклю «Історія Хмельницького краю». Пісні на вірші Ігоря Байдака пише та виконує заслужений артист України Володимир Смотритель. Деякі з низ увійшли до пісенного альбому «Фас», випущеного Смотрителем 2007 року.

Учителі-словесники Теофіпольського району розробили «Урок поезії за віршами поета Ігоря Байдака», який проводиться під час вивчення в школі літератури рідного краю. Його вміщено в посібнику для вчителів-словесників Хмельницької області «Література рідного краю» (2005), в науково-методичному журналі «Українська література в загальноосвітній школі» (2010).

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s